Utworzono dnia 12.11.2023

Moja Ojczyzna, moja Polska,
Moja Ojczyzna, to mój dom,

Kraj mój piękny, mój Wiślany,
Kraj mej nadziei w lepszy los

Soul Sanok

UCZNIOWIE O NIEPODLEGŁEJ

Z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości, w sobotę 11 listopada, uczniowie naszej szkoły przedstawili akademię dla społeczności gminnej, a dzień wcześniej dla swoich koleżanek i kolegów oraz nauczycieli i innych pracowników. Wcielając się w rolę księdza, rodzica, nauczyciela, Polski, wiejskiej kobiety, gazeciarza, żołnierzy czy Piłsudskiego, przedstawili trudną drogę Polaków do wolności. Przypomnieli komu zawdzięczamy to, że możemy żyć w wolnym kraju. Występ miał na celu „powrót do przeszłości” oraz uświadomienie tego, że mamy wielkie szczęście żyjąc w czasie pokoju, gdzie możemy spełniać swoje marzenia i  realizować cele. Przypomnieli też  symbole narodowe, które każdy Polak powinien znać i być z nich dumny.  Kiedy uczniowie przebrani za żołnierzy przedstawiali scenkę, że idą walczyć za Ojczyznę, uczennica klasy szóstej zagrała na keyboardzie Wojenko Wojenko. Piosenką Uwierz Polsko, dwie uczennice zakończyły przedstawienie. Wszyscy występujący uczniowie wczuli się w swoje role, pięknie wystąpili. Nie mogło zabraknąć Mazurka Dąbrowskiego, My Pierwsza Brygada,  Roty  i Piechoty w wykonaniu szkolnego chóru. Inscenizacja została przygotowana przez p. Mariolę Fengier, a chór szkolny przez p. Jolantę Kornaszewska. Dekoracja została wykonana przez p. Renatę  Bącler, p. Ewelinę Gralę, p. Annę Babiarczyk i p. Urszulę Biczyńską – Szulc.

Dziękujemy wszystkim Uczniom za występ oraz Rodzicom za wsparcie i pomoc.

Mariola Fengier