Utworzono dnia 13.11.2022

Z okazji  Święta Niepodległości uczniowie klasy VI, pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Bącler, przygotowali inscenizację słowno-muzyczną, w której przedstawili wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny ukazujące walkę przodków o odzyskanie wolności. Wzniecali oni powstania narodowe, przelewali krew, cierpieli na zesłaniu i w więzieniach zaborców. Walczyli, bo wierzyli, że Polska przetrwa.

11 listopada br. obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców: Rosji, Prus i Austrii.

Uczniowie klasy szóstej wystąpili dwa razy, w czwartek dla społeczności szkolnej i w piątek, podczas gminnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, dla zaproszonych gości - władz samorządowych  i społeczności lokalnej. Podczas obu uroczystości szóstoklasistom towarzyszył chór szkolny, który przygotowany przez panią Sylwię Bącler, pięknie zaśpiewał pieśni patriotyczne. Lenka Dobrzańska, uczennica klasy III a, wzruszająco zaśpiewała piosenkę pt.” Niepodległość”.

Na zakończenie naszej części artystycznej wszyscy uroczyście zaśpiewali hymn państwowy.

Dopełnieniem akademii była piękna scenografia, wykonana pod kierunkiem pań Eweliny Grali i Renaty Bącler.

Wszystkim występującym artystom, dyrekcji szkoły, uczniom i rodzicom oraz zaproszonym gościom wychowawczyni klasy VI serdecznie dziękuje za wspólne świętowanie.

Renata Bącler