Utworzono dnia 29.11.2022

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W poniedziałek 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day) został zainicjowany w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju na świecie. Obecnie dzień ten obchodzony jest w ponad 180 krajach.

W naszej szkole był to dzień pełen pozytywnych emocji oraz wzajemnej życzliwości. Uczniowie na zajęciach z wychowawcami mieli okazję zaznajomić się z krótką historią tego święta a także poznać kilka miłych słów i pozdrowień w różnych językach. Podczas zajęć uczniowie dzielili się wzajemnie serdecznymi słowami a także wspólnie wykonali “Łańcuch miłych słów”.

Przerwy również były czasem życzliwości. Na korytarzach znajdowały się kupony “Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej!”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy to przekazywali sobie życzliwe słowa na karteczkach.

W tym dniu nie zabrakło również pozytywnej aktywności. Podczas długiej przerwy uczniowie wspólnie zatańczyli Belgijkę a także Chocolate.

Symbolem tego dnia był kolor żółty i dlatego też uczniowie w tym dniu założyli ubrania w kolorze żółtym a także przyczepili sobie do ubrań żółte naklejki z uśmiechem.

Marta Jaworska