Pasowanie Pierwszoklasistów

Utworzono dnia 18.10.2021

Dnia 14 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia.  Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy pierwszej. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Katarzyny Kliszewskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane były w stroje galowe.

Uczniowie rozpoczęli uroczystość tańcząc przepięknie Poloneza . Przedstawili również program artystyczny – wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania  oraz Pasowania na Uczniów.  Pan Dyrektor Szkoły Kryspin Woliński. Poprzez dotknięcie ogromnym zaczarowanym piórem ramienia każdego dziecka zamieniał go w prawdziwego ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona  uczniów. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Katarzyna Kliszewska

Pasowanie Pierwszoklasistów