Utworzono dnia 24.11.2022

Mała książka wielki człowiek,

który w niej odkryje skarb,

więc nie czekaj ruszaj w drogę

po przygodę, a litery wskażą szlak.

Mieczysław Szcześniak Mała książka wielki człowiek

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

23 listopada 2022 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy I na czytelnika. Uczennice z  klasy V pod kierunkiem p. Marioli Fengier, przygotowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.  Oprócz postaci z tej baśni, czyli Wilka, Babci, Mamy, Leśniczego i Czerwonego Kapturka, uczennice wcieliły się w rolę Kota w butach, Krasnali czy Książki. Dawały też rady swoim młodszym Kolegom i Koleżankom jak obchodzić się z książką oraz uczyły wierszyka o poszanowaniu książek. Swój występ zakończyły piosenką Mieczysława Szcześniaka „Mała książka wielki człowiek”, do której układ same sobie wymyśliły. Po części artystycznej, Pan Dyrektor Kryspin Woliński i Pani Wicedyrektor Jolanta Kornaszewska dokonali pasowania na czytelnika. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i malowanki. Na zakończenie wystąpiła klasa I. Pod kierunkiem p. Pauliny Augustyniak przygotowali piosenkę „Piosenka o czytaniu książek” Orkiestry Dni Naszych i wierszyk „Biblioteka” Agaty Dziechciarczyk. Wszyscy uczniowie – klasa  I i V- wystąpili pięknie i wykazali się dużą odpowiedzialnością za przydzielone zadania.

Dziękuję Uczennicom klasy V za wkład pracy włożony w przygotowanie roli, a ich Rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu przedstawienia.

Mariola Fengier