„Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego”

Utworzono dnia 22.11.2021

22 listopada przy współpracy z Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim, pisarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, przyjacielem dzieci, który w swoich książkach popularyzuje prawdziwe historie i postacie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i III oraz przedszkolaki. Mieliśmy okazję przenieść się na Czarny Ląd, do Afryki Kazika. Nasz gość opowiedział o wyprawie podróżnika - Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, konno, czółnem i na wielbłądzie. Autor „Afryki Kazika” przywiózł mnóstwo rekwizytów, eksponatów i pamiątek, a swoją opowieść ubarwił nie tylko pokazem multimedialnym, lecz także poczuciem humoru i talentem aktorskim. Opowiedział nam też o swoich rodzinnych wyprawach i przygodach. Każda książka pana Wierzbickiego to opowieść oparta na prawdziwych historiach. Historia spisana w książce pt.„Dziadek i niedźwiadek” opowiada o wojennych losach niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, a powieść dla dzieci pt. „Machiną przez Chiny” to pamiętnik Haliny Korolec - Bujakowskiej z pionierskiej wyprawy motocyklowej do Chin. Zafascynowany postacią i wyczynem Aleksandra Doby, opisał jego kajakową wyprawę przez Atlantyk w książce „Ocean, to pikuś”.

Łukasz Wierzbicki zachęcał do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek, a przede wszystkim do realizacji swych marzeń, nawet tych, które wydają się niemożliwe do spełnienia. „Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego” - tymi słowami motywował uczestników do działania. Dzieci zaciekawione opowieściami Pana Łukasza Wierzbickiego, zapatrzone w jego barwne prezentacje miały okazję przenieść się w świat wspaniałej i niezapomnianej przygody.

Spotkanie autorskie było wielką przygodą i zapadnie w pamięci na długo.

Agnieszka Kupaj

„Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego”