WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Utworzono dnia 03.10.2021

Uczniowie klasy IV wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd odbył się 01 października  pod opieką p. Marioli Fengier i p. Doroty Litwy. Uczniowie zwiedzili hydropolis czyli Muzeum Nauki i Wiedzy o Wodzie. Dowiedzieli się w jaki sposób powstaje woda, jak jest jej dużo we wszechświecie, odkrywali życie ukryte w ciemnościach, zobaczyli głębokie ekosystemy raf koralowych, techniki kamuflażu oraz różnorodność wodnego życia. Dowiedzieli się też jaka jest rola wody w organizmie oraz jaką rolę pełni  woda w kulturach i religiach. Mogli też sprawdzić działanie starożytnych wynalazków np. śruby Archimedesa. Obejrzeli mapę m. in. wizualizację powodzi tysiąclecia. Wzięli też udział w warsztatach   na temat „Domowe less waste”. Z naturalnych składników przygotowywali własnoręcznie środki czystości. Dowiedzieli się również, które substancje powszechnie stosowane w domu negatywnie wpływają na nasze zdrowie i stan środowiska naturalnego. Następnie zwiedzili ogród zoologiczny. Można było zobaczyć delfiny, niedźwiedzia, żyrafy, zebry, ptaki, nosorożca, itp. Wszystkie zwierzęta przyciągały uwagę dzieci, jednak najbardziej małpki, które wywoływały uśmiech na buziach. Na koniec zwiedzania można było kupić pamiątki, które długo będą  przypominały o  wyjeździe. Nie mogło też zabraknąć McDonalda. To był ostatni punkt wycieczki ale bardzo ważny dla naszych podopiecznych. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie na dzieci czekali stęsknieni rodzice. Wyjazd udał się, a uczestnicy mają już nowe plany - zwiedzanie Kaliskiego Grodu Piastów Zawodzie i pieczenie kiełbasek na ognisku.

Mariola Fengier

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA