Wycieczka do Rezydencji Świętego Mikołaja

Utworzono dnia 22.12.2021
            14 grudnia 2021r. uczniowie klas I - III wybrali się do Rezydencji Świętego Mikołaja w Ostrowie Wlkp., gdzie czekało na niech wiele atrakcji.  Wspaniały repertuar zabaw i animacji przeniósł najmłodszych w baśniowy świat Elfów, Śnieżynek i Świętego Mikołaja.  Dzieci obejrzały piękne przedstawienie „Masza i Niedźwiedź ratują święta”, podczas którego trzeba było ratować Mikołaja – zbadać go, zmierzyć temperaturę i podać mu zastrzyk. Na szczęście znalazło się wśród dzieci kilku śmiałków, którzy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem i to do tego stopnia, że po interwencji młodych „lekarzy” Mikołaj  odzyskał siły i razem z dziećmi rzucał się śnieżnymi kulkami i łapał bańki mydlane.
               Następnym etapem spotkania były warsztaty malarskie, gdzie należało pokolorować i ozdobić przygotowaną drewnianą choinkę. Dzieci mogły dać upust swojej wyobraźni i wykazać się zdolnościami artystycznymi.  Mieli też okazję wrzucić do specjalnej skrzyni swój list do Gwiazdora, w którym napisały o swoich życzeniach i pragnieniach. Niewątpliwą atrakcję stanowiła przejażdżka magicznym pociągiem prowadzonym przez Elfa. W wagonikach świątecznie nastrajały uczniów dźwięki kolęd i pastorałek, a uśmiech na twarzach dzieci był najlepszym dowodem na to, że wycieczka do Rezydencji Świętego Mikołaja była niezapomnianym przeżyciem wprowadzającym w świąteczny nastrój.
Danuta Kubiak

Wycieczka do Rezydencji Świętego Mikołaja