Utworzono dnia 25.11.2021

Konkurs „Moja pasja początkiem kariery w zawodzie” ZAWODOWY LAPBOOK

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu w ramach działań wpisujących się w Ogólnopolski Tydzień Kariery ogłosiło konkurs dla klas 4-6- „MOJA PASJA POCZĄTKIEM KARIERY W ZAWODZIE” ZAWODOWY LAPBOOK. Celem tego konkursu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do odkrywania swoich pasji, wyszukiwania zawodów mogących być realizacją odkrytych  pasji, poznawania ich i kreatywnego przedstawienia w formie lapbooka. Założenie było zgodne z ideą przewodnią OTK 2021:”Wyprawa na 3 K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”.

Pozytywnie i kreatywnie na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedzieli uczniowie klasy czwartej naszej szkoły, za co należą się im podziękowania. Wykonali oni lapbooki, w których w ciekawy sposób przedstawili informacje o interesujących ich zawodach. Opracowali wiadomości o zawodzie inżyniera, lekarza, fryzjera, nauczyciela, kucharza, weterynarza, lekarza pediatry. Prawdopodobnie są to zawody, które są ich marzeniem, mogą spełniać pasje.

Opracowanie i przygotowanie lapbooka wymagało umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz zdolności plastycznych i manualnych. Wymagało też wsparcia ze strony doradcy zawodowego, wychowawcy klasy oraz rodziców, za co im dziękujemy. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, trzymamy kciuki za naszych uczniów. Gratulujemy pomysłów na zrealizowanie tematu.

Opracowała Arleta Janczak, szkolny doradca zawodowy